کاغذ دیواری قابل شستشو :

کاغذ دیواری قابل شستشو برای اکثر مردم اهمیت خاصی دارد زیرا می توانند با تمیز کردن کاغذ دیواری مدت بیشتری از آن استفاده کنند و مجبور نیستند بخاطر کثیفی آن را تغییر دهند .

به جرات می توان گفت که مهم ترین ویژگی کاغذ دیواری ها قابل شستشو بودن آنها می باشد.

ویژگی قابل شستشو بودن آن به دلیل جنس pvc و یک لایه نازک روکش وینیل است که روی کاغذ دیواری کشیده شده است.

در ادامه راه های مختلف شستشوی کاغذ دیواری را عنوان می کنیم تا در صورت لزوم برای پاک کردن کاغذ دیواری از آنها بهره ببرید.

کاغذ دیواری قابل شستشو از پر کاربرد ترین محصولات دکوراسیون داخلی برای تزیین کردن دیوار ها است که در همه زمینه ها و سبک های کلاسیک و مدرن در مکان های مسکونی ، اداری و تجاری قابل استفاده میباشد .

کاغذ دیواری های قابل شستشو از لحاظ قابلیت شستشو دارای درجه بندی های مختلفی هستند.

بسیاری از مردم به این نوع از کاغذ دیواری اهمیت زیادی می دهند زیرا باعث می شود که بتوانند با تمیز کردن کاغذ دیواری مدت بیشتری از کاغذ دیواری استفاده نمود.

کاغذ دیواری قابل شستشو دارای جنسی غیر از کاغذ می باشند و پوششی از ونیل روی انها را قرار گرفته که نسبت به آب مقاوم هستند.

قابلیت شستشو سه درجه دارد . از درجه یک که کمترین میزان شستشو است تا درجه سه که بیشترین حد را دارد.

از نظر محیط زیست بسیاری از این کاغذ دیواری های سازگاری با محیط زیست ندارند و در برخی از کشورها تولید آنها محدود شده است. زیرا بیشتر موارد استفاده شده در انها از پلاستیک می باشد که تجزیه ناپذیر است.

در صورت آلوده شدن با جوهر ، دود ، گرد و خاک می توان آن ها را با دستمال مرطوب تمیز کرد.

مزایای کاغذ دیواری قابل شستشو نسبت به رنگ های روغنی :

اگر فرض کنیم فرایند زیرسازی شامل بتونه کاری و سمباده کشی سطح دیوار ها برای رنگ کاری و نصب کاغذ دیواری یکسان است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱-فرآیند رنگ کاری بسیار طولانی است و مشکلات خاص خود را دارد،برای مثال اطراف خود را کثیف می کند و چند روز زمان لازم است تا بوی رنگ و تینر از بین برود

۲-کاغذ دیواری در حالت کلی کیفیت سطح بهتر و زیبا تری را ارائه می دهد و به زیبایی نهایی کار می افزاید

۳-نصب کاغذ دیواری حتی در خانه های بزرگ نهایتا ۱ الی ۲ روز زمان خواهد گرفت و تولید بوی نامطبوع نمی کند .

۴-شستشو بر روی رنگ روغن از جلا و درخشندگی آن می کاهد اما اگر در شستشوی کاغذ دیواری اصول لازم را رعایت نمایید تغییری در درخشندگی آن ایجاد نخواهد شد

۵-درصورت ایجاد خسارت در قسمتی از کاغذ دیواری می توانید همان قسمت را تعویض نمایید اما در ترمیم رنگ روغن همواره مشکل دورنگ شدن دیوار و باقی ماندن لکه و خرابی وجود خواهد داشت

۶-با در نظر گرفتن دستمزد های بالای نقاشی ساختمان حتی ممکن است خرید و نصب کاغذ دیواری های با کیفیت برای شما ارزان تر تمام شود.

۷-عمر مفید کاغذ دیواری در صورتی که از کاغذ های با کیفیت متوسط رو به بالا استفاده کنید حدود ۲ برابر رنگ های روغنی است.

برای انتخاب بهتر با ما همراه باشید، شما میتوانید از روی کد تصاویر آن را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.

انواع کاغذ دیواری قابل شستشو شامل:

کاغذ دیواری با قابلیت شستشوی کم ، کاغذ دیواری با قابلیت شستشو متوسط و کاغذ دیواری با قابلیت شستشو ی بالا است .

برای خانواده هایی که دیوارهایشان زیاد کثیف می شوند توصیه ما خرید کاغذ دیواری با قابلیت شستشوی بالاست زیرا در این کاغذ ها می توان از شوینده های قوی تری استفاده نمود .

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری قابل شستشو

چگونگی تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو :

  1. برای جلوگیری از ماندگاری لکه های کاغذدیواری باید لکه ها را فورا از روی کاغذدیواری تمیز کنید. زیرا که کاغذ دیواری را کدر کرده و از درخشندگی و زیبایی آن  می کاهد .
  2. سطح کاغذ دیواری ها را از پایین به بالا تمیز کنید. برای شست و شوی آسانتر می توان کاغذ دیواری های نازک را با آب گرم و بدون مواد تمیز کننده و برای کاغذ دیواری های ضخیم تر، از محلول آب گرم و صابون ملایم استفاده کنید .
  3. مراقب باشید تا بر روی کاغذ دیواری های غیر قابل شست و شو لکه ای ایجاد نشود، زیرا که نمی توانید لکه به وجود آمده را به طور کامل از بین ببرید و از زیبایی و شکیل بودن کاغذ دیواری کاسته می شود .
  4. برای تمیز کردن کاغذ دیواری هرگز ابزار ساینده را به کار نبرید و از صابون و اسفنج نرم برای شست و شوی استفاده کنید .
  5. برای از بین بردن لکه جوهری که بر روی کاغذ دیواری ایجاد شده است،می توان با استفاده از گچ خیاطی، لکه را جذب و بعد با استفاده از یک برس سطح کاغذ دیواری را پاک کنید. این کار را به دقت انجام دهیدکه لکه جوهر پخش تر نشود .
  6. حتما قبل از شستشو گرد و غبار را از سطح کاغذ دیواری تمیز کنید.
  7. هرگز از مواد شوینده با ترکیبات سفیدکننده قوی استفاده نکنید.

در صورتی که با استفاده از راه کارهای ارائه شده جای لکه به طور کامل بر طرف نشد از ادامه ی کار دست بردارید، چرا که سایش زیاد می تواند اثری مخرب تر از جای لکه بر روی سطح کاغذ دیواری بر جای بگذارد.

 

مزایای کاغذ دیواری قابل شستشو :

کاغذ دیواری قابل شستشو بوده و به راحتی با دستمالی مرطوب تمیز می شود .استفاده از کاغذ دیواری این امکان را فراهم می کند که به جای طرح های ساده و محدود از طرح ها و حتی بافت های گوناگون و متنوع استفاده کنیم.

طرح هایی که برای پوشش دیوار هر یک از اتاق ها به کار می برید باید با روح و کاربرد آن فضا متناسب باشد. طرح های گل دار، هندسی و حتی طرح برای اتاق کودکان هر یک اثری خاص برروی حالات و احساس افراد باقی می گذارند.

کاغذ دیواری ها از مواد متنوعی مانند پارچه ها، الیاف گیاهی و یا براده های چوبی و فلزی تهیه می شوند .

کندن کاغذ دیواری قابل شستشو

اولین روش برای جداکردن استفاده از بخار شوی می باشد و این راه کار تنها به نصاب ها پیشنهاد می شود

دومین راهکار استفاده از مواد شیمیایی است که باعث می شود چسب کاغذ دیواری حل شده و به راحتی جدا شود.

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو به چه صورت می باشد؟

همانطور که گفته شد جنس بعضی از کاغذ دیواری ها از نازک تا ضخیم می باشد که قابل شستشو نیست. اما کاغذ دیواری قابل شستشو حتما از جنس پی وی سی است و روکش وینیل دارد. همین تفاوت کیفیت جنس قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو را بیشتر می کند. علاوه بر این کاغذ دیواری قابل شستشو از جنس پی وی سی پاره نمی شود و به راحتی خراش بر نمی دارد. خرید کاغذ دیواری های ارزان و مقرون به صرفه نیست و سریع پاره و خراب می شوند و خرید آنها توصیه نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحات نکاتی برای خرید کاغذ دیواری و کاغذ دیواری اتاق کودک مراجعه نمایید.